Pokyny pred tetovaním

 • ak ste mali tetované obočie, pred objednaním sa pošlite fotku, bez fotky termín nepotvrdím
 • 4 hodiny pred tetovaním sa vyhnite fajčeniu
 • 4 hodiny pred tetovaním nepite kávu, čierny a zelený čaj, kofeínové a energetické nápoje
 • 24 hodín pred tetovaním nepiť alkoholické nápoje
 • neužívať Ibalgin 3 dni pred
 • nefarbiť si obočie 10-14 dní pred zákrokom
 • laminácia obočia by nemala byť menej ako 30 dní pred zákrokom
 • botox a výplne (v oblasti čela) by nemali byť menej ako 4 týždne pred
 • ak ste užívali akékoľvek antibiotiká posledných 10-14 dní, termín si preložte

Kontraindikácie

 • veľmi mastná alebo pórovitá pleť
 • tehotenstvo
 • kojenie (tetovať môžeme, ak máte cyklus a teda sú vaše hormóny viac-menej ustálené)
 • kuperóza, rosacea, popraskané žilky na tvári
 • tvorba keloidných jaziev
 • problémy s hojivosťou rán
 • HIV, žltačka, pohlavné choroby
 • menej ako 18 rokov (súhlas zákonného zástupcu)
 • ochorenie srdca, kardiostimulátor
 • chemoterapia a ožarovanie za posledných 6 mesiacov
 • alergia (je potrebná konzultácia s lekárom)
 • hemofília, liečba spôsobujúca riedenie krvi
 • cukrovka (potvrdenie od lekára)
 • chronické ochorenia, pravidelné užívanie liekov (konzultácia s lekárom)
 • epilepsia
 • autoimunitné ochorenie, oslabená imunita
 • starší permanentný make-up na obočí (potrebná konzultácia)
 • kožné ochorenia, dermatitídy, seboroická dermatitída, ekzémy (iba pokojové štádium)
 • Najčastejšie otázky a všetko čo vás zaujíma...

  1. Čo je to Phibrows microblading a Phishading?

  Phibrows Microblading je manuálna a semipermanentná, teda dočasná technika "tetovania" obočia. Hlavný rozdiel medzi tetovaním a Phibrows spočíva v hĺbke aplikácie pigmentu. Pri technike Phibrows je pigment aplikovaný použitím mikročepielky iba tesne pod pokožku, čo je zárukou prirodzeného výsledku. Na dotvorenie realistického vzhľadu obočia sa používa technika tieňovania - Phishading.

  2. Pre koho je takáto úprava obočia vhodná?

  Semi-permanentný make-up obočia je vhodný pre každú ženu, ktorá túži po krásnom a upravenom obočí cez deň aj v noci, prípadne jej nevyhovuje každodenné dokresľovanie obočia ceruzkou. Veková hranica pre microblading je 18 rokov (pod 18 iba so súhlasom zákonného zástupcu. Horná hranica je približne 65 rokov.
  Microblading nie je vhodný pre extrémne mastnú pokožku - pre extrémne mastné typy pleti odporúčam techniku Powderbrows.

  3. Ako prebieha microblading?

  Na začiatku si prejdeme informovaný súhlas, oboznámenie s kontraindikáciami a vašu predstavu o výsledku.
  Začneme vymeriavaním tvaru obočia podľa morfológie vašej tváre a výber pigmentu podľa fototypu. Tvar vám vždy vopred ukážem. V prvej fáze, ktorá slúži iba na porušenie povrchu pokožky jemne aplikujem pigment do pokožky pomocou mikročepielky a predkreslím jednotlivé chlpy obočia. Keď je povrch porušený, kvapnem prípravok na znecitlivenie a každý chĺpok znova vyplním pigmentom. Na záver robím shading so strojčekom pre dosiahnutie čo najrealistickejšieho 3D výsledku.

  4. Aký výsledok môžem očakávať?

  Microblading neslúži ako plnohodnotná náhradu make-upu. Účelom microbladingu je úprava tvaru, symetrie a zvýraznenie prirodzenej krásy vášho vlastného obočia práve vtedy, keď ste odlíčená. Krásne tvarované a prirodzené obočie si tak možete užívať každé ráno po prebudení, v lete pri vode alebo počas športu.
  Výsledok záleží vo veľkej miere od vašej pokožky, zdravotného stavu, či užívate nejaké lieky...Pigment sa vkladá do kože, ktorú má každý z nás inú a preto bude výsledok vždy na každom vyzerať úplne inak.
  Pokiaľ máte v obočí extrémne mastnú alebo pórovitú pokožku, prípadne veľké množstvo žiliek na tvári výsledok nebude ideálny. Na potenciálne riziko vás upozorním v úvode počas konzultácie.

  5. Koľko času si mám vyhradiť na zákrok?

  Na microblading si vyhraďte 3 hodiny času, nie menej. V úvode si urobíme konzultáciu, prejdeme si vaše predstavy o výsledku, povieme si čo vieme úpravou dosiahnuť. Prosím vás, prichádzajte bez detí, sprievodu, bez zvierat... Prineste si so sebou dobrú náladu a určite si u mňa dobre oddýchnete :-)
  Najlepšie výsledky je možné dosiahnuť len precíznou prácou, ktorú potrebujem robiť v pokoji bez rušenia a preto nepracujem v časovej tiesni.

  6. Je microblading bolestivý?

  Prvá fáza, ktorú budeme mať urobenú za 5 minút je nepríjemná, môžu vám slziť oči, môžete kýchať, alebo sa vám začne plniť nos. Nepohodlie je porovnateľné s intenzívnym trhaním obočia. Ďalej je to pre zákazníčku väčšinou odpočinok, pracujem veľmi jemne. No aj pri vnímaní bolesti platí, že všetci sme iní a niektorí to zvládajú lepšie ako ostatní. Nemusíte sa však ničoho báť, pri zákroku dbám o pohodlie zákazníka a snažím sa pracovať čo najjemnejšie. V kombinácii s anestetickým gélom sa stáva takmer bezbolestným.

  7. Ako prebieha proces hojenia a starostlivosť po zákroku?

  Proces hojenia začína ihneď po zákroku a preto poskytujem balíček domácej starostlivosti s návodom. Pred odchodom domov vám všetko podrobne vysvetlím.
  V prvý deň si budete tetované miesto čistiť a sušiť. Nasledujúcich 7 dní čistiť a sušiť ráno a večer. Po opadaní šupiniek, ktoré trvá priemerne týždeň je povrch obočia zahojený. Hojenie vo vnútri prebieha ďalšie 3 týždne, počas ktorých sa mení odtieň a intenzita farby.
  Kým pozorujete v obočí šupinky, udržujte ho v suchu, nenamáčajte si ho do vody, vyhýbajte sa saune, bazénu, neplánujte si wellness a dovolenku pri vode. Vyhnite sa športu, aby ste sa nespotili. Každému odporúčam 7 dní.

  Obočie sa považuje za úplne zahojené najskôr po 4 týždňoch. Skôr korekciu nie je možné vykonať.

  8. Môžem navštíviť saunu, bazén, opaľovať sa, športovať?
  Počas prvých 7 dní nenavštevujte saunu, bazén, vyhýbajte sa dlhej sprche a na čerstvé obočie si nedávajte vodu. Obočie udržiavajte maximálne v suchu. Vyhnite sa opaľovaniu a fyzickej záťaži, pri ktorej sa potíte. Tvár nevystavujte slnečnému žiareniu. Po ošúpaní je možné použiť SPF. Pri celodennom pobyte v exteriéri alebo na dovolenke používajte bežné SPF na tvár. UV žiarenie degraduje pigmenty, či už permanentný make-up alebo tetovanie na tele. 

  9. Čo je korekcia? Je povinná? Ako prebieha?

  Korekcia nie je povinná. Ak máte v obočí mastnejšiu, pórovitú alebo inak problematickú pleť, s korekciou určite počítajte. Zahojený výsledok záleží v prvom rade od pokožky a jej schopnosti prijímať pigment, od zdravotného stavu (lieky, imunita, ochorenia...), domácej starostlivosti o obočie a práce artistu.
  Ak je obočie pekne zahojené, ďalšie zásahy nerobím. Zahojený výsledok sa hodnotí najskôr za 4 týždne.
  Ak korekciu potrebujete, bez nej nie moja práca kompletná. Na korekcii sa oživí farba a doplnia sa miesta, z ktorých vypadol pigment počas procesu hojenia. Ideálne je prísť do 3 mesiacov, kvôli farebnému rozdielu. 

  10. Môžem ísť na druhý deň do práce?

  Obočie bude prvé dni trochu tmavšie, podobné čerstvo nafarbenému, no vyzerá stále prirodzene a nepredstavuje žiadnu prekážku v spoločenskom živote. Táto fáza trvá iba pár dní a prejde si ňou každý.

  11. Nezmení moje obočie po čase farbu? Aké pigmenty používate?

  Na úpravu sa vždy používa pigment, ktorý je  vhodný pre váš fototyp, nie tmavší. Používam výhradne pigmenty SUPER značky Phi Academy, ktoré sú extrémne čisté a stabilné. Kvalita týchto pigmentov zaručuje najlepšie výsledky. Vaše obočie po čase vybledne, no nikdy nezmení farbu na odtiene modrej, zelenej, červenej.  

  12. Ako dlho mi obočie vydrží?

  Trvácnosť vášho nového obočia záleží vo veľkej miere od typu vašej pokožky... Orientačne sa dá povedať 12-18 mesiacov. Je to doba, po ktorej je pigment vyblednutý dostatočne na to, aby bolo možné vykonať obnovu. Kým nemáte pigment dostatočne vyblednutý, obnovu neodporúčam. 

  13. Mám starý permanentný make-up, môžem sa k vám objednať?

  Pred objednaním sa spolu potrebujeme poradiť a zhodnotiť stav vášho obočia. Pred objednaním mi zašlite fotky, ak to bude možné, obočie vám skúsim prerobiť. Výsledok je občas neistý, kedže v pokožke sa už nejaké množstvo pigmentu nachádza a treba s tým počítať.
  Ak je starý permanentný make-up príliš tmavý, zákrok sa neodporúča, nakoľko nový microblading by bol na tmavom podklade málo alebo takmer neviditeľný. V tomto prípade sa odporúča odstránenie starého PMU. 

  14. Môžem používať make-up a pleťovú kozmetiku?

  Áno, no vyhnite sa oblasti obočia a to minimálne 7 dní, dodržujte hygienu v danej oblasti, obočia sa nedotýkajte neumytými rukami (ideálne vôbec), aby ste si nezaniesli zápal. 

  15. Musím si pred microbladingom obočie vytrhať, upraviť, oholiť...?

  Určite nie, ideálne je, ak si obočie nejakú dobu predtým netrháte vôbec, neupravujete, nepodstupujte lamináciu a farbenie. Obočie vám nebudem trhať ani holiť, upravujem iba zopár chĺpkov presahujúcich z tvaru. Ak treba, v tejto úprave pokračujte aj doma, aby ste nestratili tvar. 

  16. Bojím sa, že mi po microbladingu začnú vypadávať chlpy v obočí...

  Pri správne prevedenom microbladingu sa pigment aplikuje na hranicu pokožky a zamše (obrázok dole). Vlasové cibuľky sú uložené hlbšie v zamši a preto nehrozí ich poškodenie počas microbladingu.


  Máte viac otázok?

  Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?
  Opýtajte sa prostredníctvom formulára, alebo si dohodnite osobnú konzultáciu

  Kontaktný formulár